Co se dělo v létě

Uběhl už hodně dlouhý čas od zveřejnění posledního příspěvku. Možná to vypadalo, že jsme se rozhodli skončit, nemáme co říct nebo jsme na web prostě zapomněli. Nestalo se ani jedno z toho. Skutečným důvodem byl začátek chalupářské a včelařské sezóny.

Jakmile začalo hezké počasí, táhlo nás to ven. Zahrada volala po pozornosti a péči. Stejně tak chalupa, včely a naše malé dítko, které začátkem května objevilo kouzlo samostatné chůze.

Užívali jsme si prohlídky včelstev, náročné, ale sladké medobraní, rojení a od poloviny srpna už také krmení a přípravu na zimu. Veškerou vloženou energií a péči nám včelky mnohonásobně vrátili nejen prostřednictvím velkého množství výborného medu.

To stejné si zažíváme taky v zahradě. Hruška se letos prohýbala pod záplavou plodů, růže kvetou a omamně voní ještě teď. A roky zanedbávaný květinový záhon, kterému jsme se poslední dvě léta hodně věnovali, se nám odměnil nádherně barevnými květy. Už chodící dítko si samo obíralo rybíz a vrávorající na špičkách očesávalo angrešty.

Nezapomínali jsme ale taky na tvůrčí práci, jen zatím nebyl čas se o ni podělit. Jako každé léto jsme zkoušeli zdobení keramiky ve Slavonicích. Letos si tuto kratochvíli užila i naše korálkářka Evča. A dle jejích slov to určitě nebylo její poslední setkání s glazurami.

S nástupem každoročních keramických prázdnin, před kterými jsem ještě zvládla vytvořit několik svícnů, jsem se konečně dostala k malování na hedvábí. Spolu s Pavlem jsme vytvořili nádherný prapor, což byla velmi cenná a náročná lekce. Ono malovat formát 130 na 130 cm už není úplně hračka. Oba jsme se na tomhle projektu hodně naučili. S velkou chutí jsme se potom vrhla na vlastní malé hedvábné projektíky, které tady postupem času určitě představím.

Korálkářka Eva měla na sebe a své koníčky přes léto mnohem víc času, a tak začal vznikat další nový typ jejích výrobků. Okouzlili ji elementy Swarovski. Nová bižuterie je nádherně blyštivá a třpytivá, čehož jsme využili při podzimním focení veškeré bižuterie.

Těšit se můžete na komplet nové fotky bižuterie na e-shopu i na facebooku. A nejen nové fotky, ale také nové produkty. Teď nás bude čekat focení keramiky a možná i hedvábných šátků.

Měli jsme velmi krásné a inspirativní léto. Máme foťák plný fotek, hlavy plné nápadů a velkou chuť vnést život na náš web a e-shop.

Těšíme se na vás 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *