Ohlédnutí za zimní pohádkou

První měsíc nového roku je za námi. K našemu velkému překvapení byl skutečně zimní a skutečně bílý a také plný velkých i malých novinek a změn.

Lednové nebe

Leden byl plný příjemné práce, zábavy a sněhu. Po spoustě let se město zase přikrylo sněhovou peřinou, která vydržela víc než tři dny. Je pravda, že zrovna centrum města plné mokrého a špinavého sněhu má do příjemné atmosféry daleko, ale stačí zajít do parku nebo vyjet kousíček za město a zimní pohádku máte na dosah.

Zimní pohádka na okraji sídliště

Díky našemu dítku jsem si letos zajezdila na saních a bylo to úžasné. Radost naší malé dcery, když jsme si to svištěly z kopce, byla značně nakažlivá. Mimo jiné je také tahání dítěte na saních do kopce docela slušná posilovna, a to zadarmo. A díky naší starší (říkávám jí „naše poloviční dítě“, protože biologicky není moje) jsem se mohla účastnit stavění sněhuláka. Vůbec mi nevadilo, že jsem si promáčela rukavice. Znovu jsem objevila bezstarostnost a vstřícnost dětského světa, pročistila si hlavu a přestala se trápit tím, co všechno jsem ještě ten den musela – rozuměj, co jsem si sama přikázala stihnout.

Sněhulák mezi paneláky

Leden jsme si užili do sytosti. Hlavně taky proto, že přítel byl celý měsíc s námi doma. Byl čas se věnovat spoustě věcí, na které jsme si ho nebyli schopní normálně udělat. A tak jsme se konečně vrhli na projekt LuPa a hlavně na e-shop s našimi výrobky, který se nám podařilo v polovině ledna spustit. Zatím má sice jen dvě kategorie: autorskou keramiku a bižuterii, ale věříme, že se časem rozhodně rozšíří o další ručně a s láskou vyráběné věcičky.

Čas se našel i na zvelebování bytu, hlavně holčičích pokojů. Snad se brzy s pracovnou kompletně přesuneme do obývacího pokoje, aby obě holky měly své plnohodnotné pokoje. Tohle to „hnízdění“ mě moc baví a doufám, že se s vámi časem podělím o různé nápady a vychytávky v oblasti zařizování a zútulňování domova.

První sníh

První měsíc roku pro nás doma tedy byl opravdovou zimní pohádkou. Ale teď už je únor v plném proudu a přes den tu opět válčíme v čistě ženské sestavě. Tento měsíc je ve znamení plánování, úklidu, očisty a dalších nových začátků. Mluvíme o svých plánech a představách, tvoříme barevné myšlenkové mapy a hlavně si to společně užíváme.

Cesta jde pořád dál a dál…

Web chceme zpřehlednit a dát mu určitou strukturu. Máme v hlavě nápady na nové články nejen o medu, ale taky o naší rodičovské cestě a o lidech, kteří nás inspirují. A na e-shop přibydou nové keramické kachle a krásné visací náušnice.

Přejeme vám zážitky nabitý únor a spoustu dobré nálady i v tomto často pošmourném počasí.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *