Prapor z LuPa radost září v Praze

Na začátku letošního roku se zrodil nápad dostat naše malované prapory trochu víc na oči. Přece jen, když zrovna neožívají v šikovných praporečnických rukách, leží sbalené doma. A nám to přišlo jako velká škoda.

V průběhu roku se z pouhé myšlenky zrodil projekt výroby praporu pro nově připravovanou expozici Muzea voskových legend by Grévin v Praze. Jednalo se o expozici s názvem Legendy Staré Prahy. Jednou z nových figurín této expozice je mýtická postava Bruncvíka (známá také jako Brunclík). Bruncvík proslul svými statečnými činy, mezi které patří také přemožení draka. Tím, že draka zabil, zachránil život lvovi. A jako odměnu za tento čin získal symbol lva do českého erbu.

Motiv praporu byl tedy jasný – Český lev. Pod našima rukama se tedy znovu rodil prapor českých králů s hrdým zvířetem na rudém poli. Bylo znát, že malbu tohoto motivu jsme již jednou dělali. Práce postupovali rychle, zlepšila se také technika a vyzkoušeli jsme i několik nových postupů.

Zlatá a stříbrná v hlavní roli
Konturování a koruny

Po dvou týdnech práce, hlavně po večerech nebo hodince a půl odpoledne, když dítko usnulo, bylo hotovo. Vyžehlený prapor jsme navlékli na dřevěnou žerď se zlatými koncovkami, též vlastní výroby, přivázali zlatou šňůrou a zůstali jsme stát v němém úžasu, co za krásu se nám povedlo vytvořit.

Kolorování detailů
Stínování lva a první vrstva červené

Pravdou je, že na toto dílko jsme patřičně pyšní a hrdí. Ale jeho vznik není pouze naše zásluha. Proto bychom rádi poděkovali naší trpělivé dceři a skvělé babičce, která chodívala hlídat, když jsme se potřebovali plně soustředit na práci. Náš velký dík patří také úžasné Alexandře Růžičkové za její pomoc při malbě praporu a také za mnoho cenných informací z oblasti heraldiky, které nám velmi pomohly při tvorbě doprovodného textu. Nesmíme zapomenout také na její nadšení z každé fotky, kterou jsme dokumentovali postup práce, jež nás vždy znovu vtáhlo do procesu tvorby navzdory unaveným očím či bolavým zádům. A že takových momentů bylo mnoho…

Přejeme si, aby prapor umocnil kouzlo a atmosféru celé expozice a hlavně, aby se vám všem líbil.

Detaily hotového praporu

 

Bruncvík s praporem
Legendy Staré Prahy
Drak a Lev
Prapor na svém místě
Třetina tvůrčího týmu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *