Prapory Monadria

Rádi bychom vám představili vzácné a ušlechtilé umění zacházení s prapory prostřednictvím skupiny praporečníků Monadria z Brna.

Monadria

Prapor a umění. Prapor a krása pohybu. Prapor ve větru rozkvétající… Těmito slovy byly projeveny dojmy mužů, kteří si jako první povšimli krásy pohybu praporu plujícího vzduchem.

Slavkov u Brna

Vyšším smyslem praporového umění je evokovat v lidech hluboké a silné pocity. Proto se snažíme propojit praporové umění s pohybem těla, což cítíme jako velice působivou a silnou kombinaci. Chceme vyjádřit kultivovanou a zodpovědnou mužskou energii.

Párty Na Boso

Vše začalo před mnoha lety, když jsme byli 16ti letí kluci. Trénovali jsme tehdy historický šerm a zajímali se o vojenskou historii, což nám vydrželo dodnes. Ale během jedněch českokrumlovských slavností jsem viděl praporečníky s jejich prapory létajícími vzduchem. Velice to na mě zapůsobilo a rozhodl jsem se, že se nádherné umění praporů musím naučit. Podařilo se mi nadchnout i kamarády, se kterými trénujeme a předvádíme toto umění dodnes. Zprvu nebylo snadné získat původní italské prapory. Ale nakonec se nám to podařilo a naše skutečná praporečnická cesta mohla započít. Krok za krokem jsme se učili a trénovali toto umění z různých videí italských praporečníků. Skupina praporečníků Monadria předvedla svou první performance v roce 2001. Od té doby neustále zlepšujeme naše dovednosti a vytvořili jsme několik úspěšných představení. Před pár lety jsme do našeho tréningu zahrnuli také tanec a objevili tak nový prostor v tomto ušlechtilém umění.

Párty Na Boso

Prapory Monadria můžete sledovat na webu nebo na FB. 

Párty Na Boso

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *